Rychlý kontakt

E-mail: info@re-habilis.cz

 

Moravskoslezský kraj - domácí fyzioterapie

Ostrava - Poruba - ambulantní fyzioterapie

 • Mgr. Tomáš Cupian
  • +420 606 208 086

Jihomoravský kraj - domácí fyzioterapie

 • Mgr. Miroslav Dominik
  • + 420 777 608 379

Jihomoravský kraj - domácí fyzioterapie

Kraj Vysočina - domácí fyzioterapie

 • Mgr. Aneta Dominiková
  • + 420 777 907 286

Moravskoslezský kraj - domácí fyzioterapie

 • Tomáš Gašparík DiS.
  • +420 604 528 497

Moravskoslezský kraj - domácí fyzioterapie

 • Bc. et Bc. et Mgr. Hana Mičulková
  • +420 602 347 784

Moravskoslezský kraj - domácí fyzioterapie

 • Mgr. Jana Santariusová 
  • +420 608 066 559

Reference


Jméno: Ludmila Kroupová

Můj manžel prodělal v krátké době po sobě pět vážných operací, když jsem si ho brala v únoru z nemocnice domů nebyl schopný vůbec žádného pohybu musela jsem ho na posteli krmit, umývat, polohovat... bylo mi jasné,že sama to nezvládnu a že nutně potřebuji odbornou pomoc. Začala jsem hledat až jsem potkala Anděla v podobě Anetky Dominikové a začaly se dít věci. Pod jejím vedením se manžel zlepšoval přímo ze dne na den. Jí prováděná fyzioterapie je na velmi vysoké profesionální úrovni , také si velmi vážím jejího individuálního, lidského , citlivého , trpělivého přístupu a dobrých rad . Z Anetky přímo srší pozitivní energie a je vidět ,že svoji práci dělá opravdu srdcem. Teď je začátek listopadu a už chodíme s manželem na krátké každodenní procházky,které mu velmi prospívají. Úžasné!! Pokud hledáte fyzioterapeuta tak už nehledejte a určitě kontaktujte re-habilis.

Jméno: Markéta Kutějová

Pani Markéta je velmi milá, příjemná a schopná fyzioterapeutka a jsme s ní velmi spokojeni za její přístup a ochotu se věnovat našemu otci, ktery je po mozkove mrtvici upoután na invalidni vozík.
A velmi mu domácí cvičeni vyhovuje a stále se pomaličku zlepšuje.
Musíme jen chválit!!
Lenka Havrlantová

Jméno: Zuzana Budínová

Velké poděkovaní paní Anetě Dominikové,která mi pomáhá zvládat moji RS společně s problémy po opakovaných operacích páteře. Je velice milá, příjemná a velký odborník. Moc mi pomáhá rozhýbat celé moje. Vážím si její ochoty, individuálního a citlivého přístupu. Moc se těším na každou fyzioterapii. Děkuji moc,ještě jednou děkuji.

Jméno: Pavlína Bednáriková

Ráda bych poděkovala paní Anetce Dominikové za rehabilitaci a pomoc s mojí nemocí RS. Zjistila jsem, že odborná rehabilitace je velice důležitá a už po prvních společných rehabilitacích se dostavily kladné výsledky. Paní Anetko, mockrát Vám děkuji za Vaši péči a obětavost, které jsou v dnešní době tak vzácné!! Vím, že náhody nejsou a tak s vděčností děkuji za to, že JSTE!! Děkuji

Jméno: Radoslava Beňová

Chtěla bych touto cestou velmi poděkovat panu Mgr. Miroslavu Dominikovi za jeho obětavou pomoc při řešení mých velkých zdravotních problémů s lumbální páteří a oběma rameny.
Jím prováděná fyzioterapie je na nejvyšší profesní úrovni a také si velmi cením jeho individuálního, citlivého a lidského přístupu ke mně coby pacientce. Doposud jsem se na různých rehabilitačních pracovištích nikdy nesetkala s podobným profesionálním přístupem a empatií.
Pan magistr mně velmi pomohl, za což jsem mu opravdu vděčná.
Ještě jednou VELKÝ dík!!!

Jméno: Tomáš Fiedor

Chtěl bych prostřednictvím těchto webových stránek poděkovat panu Mgr. Miroslavu Dominikovi za velmi kvalitní a profesionální přístup při rehabilitacích mojí maminky, je to vynikající fyzioterapeut a hlavně hodný a citlivý člověk, přináší s sebou vždy pozitivní energii a dobrou náladu, dokázal vrátit moji maminku zpět do normálního plnohodnotného života. Děkuji moc Miro!

Jméno: Andrea Šafránková

Ráda bych touto cestou poděkovala Anetce Dominikové, která má již více než rok v péči mojí maminku (těžká cévní mozková příhoda). S její pomocí se nám povedl velký kus práce, který by překvapil leckterého lékaře. Její odborný a především lidský přístup dovedl maminku v oblasti fyzioterapie mnohem dále, než si vůbec kdo myslel. Vždy se těšíme na další cvičení!

Jméno: Alena Procházková

Ráda bych podděkovala prostřednictvím těchto stránek Mgr. Anetě Dominikové která za mnou dojíždí na pravidelnou rehabilitaci.S jeji pomoci překonávám nemoc RS mnohem lépe.Anetko moc si vážím Vaši práce a přeji mnoho spokojených pacientů.

Jméno: Vladař

Rádi bychom se s eventuálními zájemci o tento způsob rehabilitace podělili o své zkušenosti.
Po utrpěné CMP jsem využil možnost další podpory cvičením doma.
Využíváme služby pana Tomáše Gašparíka, DiS., který přichází pokaždé s novými nápady, jak učinit cvičení zajímavé, inovativní a k tomu efektivní.
V následující hodině se vrací k vyhodnocení účinků předchozích cvičení a podle informací plán na danou hodinu upravuje. Rovněž zohledňuje momentální fyzický i psychický stav rehabilitované osoby.
I když je cvičení velmi fyzicky namáhavé, má velmi pozitivní dopady a jsem rád, že existují.

Mohu návštěvu tohoto odborníka jen doporučit. Já efekty mám, je na Vás, zda to také aspoň zkusíte.

Jméno: Marie Skybova

Chtěla bych touto cestou poděkovat Mgr. Kateřině Pirčákové za rehabilitaci metodou Ludmily Mojžíšové v letech 2013/2014, která nám pomohla na naší dlouhé cestě k těhotenství a miminku.
Moc děkuji za Vaši skvělou péči, odborné rady, důsledný, ale zároveň i optimistický a pozitivní přístup. Rehabilitace u Vás pro mě byly vždy příjemně stráveným časem a povzbuzením ve vytrvalosti v cvičení i povzbuzením ve snaze o přirozenou cestu k miminku.

Jméno: Ivana Juklová

V březnu 2014 jsem získala kontakt na paní Anetku Dominikovou, když jsem hledala kdo by jezdil cvičit s moji maminkou, které byl odstraněn kyčelní kloub a my jsme si po půl roce uvědomili, že nejsme schopni sami zajistit rehabilitaci. Anetka svoji profesionalitou a lidským přístupem dosahovala s maminkou velkých pokroků. Prošla s ní i dobou, kdy ji byl kyčelní kloub znovu voperován a pooperačním rozcvičováním. Anetce vděčíme za to, že maminka opět chodí a je schopná se o sebe sama postarat.
Anetko, moc Vám děkuji za celou naši rodinu. Přeji Vám hodně úspěchů ve Vaši práci.

Jméno: Jindřich Glos

Panu Tomáši Cupianovi vděčím za to, že po několika společných sezeních se mně páteř vrátila do stavu, kdy mohu zase normálně chodit, sedět i ležet,kdy se mi vrátil cit do levé nohy. Řada navržených cviků mě stále udržuje ve stavu, který můj neurolog komentoval slovy, je to dobré, držte se rad toho terapeuta. Nejen cviky, ale i zázračné jeho ruce, které natáhnou "tuhle", přitlačí "támhle" a ono to přestané bolet a začne normálně fungovat. A k tomu profesionální a přitom lidský přístup k pacientovi. Takových laskavých a příjemných lidí jen víc a více. Léčí nejen "kosti", ale pohladí i "duši". Vřele doporučuji zatím nejlepšího fyzioterapeuta, kterého jsem za svůj život /60 let/ potkal.

Jméno: Lenka Sedlická

Manžel utrpěl v roce 2012 vážné poranění mozku,nekomunikuje,je na
vozíčku.Již 2 rokem k nám domů dojíždí každý týden na rehabilitace
p.Aneta Dominiková.S manželem není jednoduché rehabilitovat,po úrazu spolupracuje jen když on chce.Nikdy jsem od P.Anety neslyšela,jako už tolikrát v jiných reh.zařízení,že to nepůjde.
Vždy s manželem odcvičí.Chtěla bych ji poděkovat za její profesionálně odváděnou práci a také lidský přístup.Nejenže se snaží poradit ohledně péče o manžela,ale mě osobně dodává psychickou podporu vydržet.Je to opravdu člověk na svém místě a
proto vřele doporučuji se na ní obrátit.Ještě jednou díky.

Jméno: Romana Sladká

Velice oceňuji a vyzdvihuji fyzioterapii prováděnou Mgr. Tomášem Cupianem. K Mgr. Cupianovi docházím druhým rokem a jsem s jeho přístupem velice spokojena. Vždy mi pomůže a uleví od bolesti. Vážím si jak odborného, erudovaného přístupu tak empatického přístupu. Za dobu, kdy se potýkám s bolestmi zad, jsem navštívila řadu odborníků, nikdo však nebyl na tak dobré úrovni jako pan Cupian. Každému, kdo má problémy s páteří, případně jiné obtíže, mohu návštěvu u tohoto odborníka doporučit.

Jméno: Petr Slabý

Začnu okřídleným mottem: "Sportem k trvalé invaliditě". Tak nějak bych nazval svou cestu k panu Cupianovi. Cestu,která mě přesvědčila,že ještě pořád jsou na světě lidé,kterým není jedno,že lidská bolest má mnoho tváří a pomalá beznaděj může mít nakonec i světlý konec. Návštěvy u pana Cupiana jsou pro mne vždy složitým procesem samoočištění,protože tam teprve poznám,jak málo stačí k tomu,abych zjistil,jak mnoho dělám špatně a jak dlouhá ta cesta nakonec může být. Děkuji Vám za ni...

Jméno: Gregorová Zdeňka

Je to již neuvěřitelných 7 let, co jsem poprvé potkala paní Anetku Dominikovou. Mohu říci, že jsem tomu velice ráda, neb lepší fyzioterapeutické péče pro mého otce, od roku 2007 po těžké CMP, jsem se snad nemohla ani dočkat. A nejen fyzioterapeutické, ale z velké části i duševní terapie. Paní Anetka dokáže tátu nejen perfektně procvičit, rozcvičit, ale dokáže ho i velice motivovat a dodá mu vždy další chuť pokračovat ve cvičení. Na začátku naší dlouholeté spolupráce byl 95 kilový otrávený „cvalík“, který se sám skoro nedokázal ani postavit…dnes jsou již sehraným „párem“ a dosáhly velkých pokroků. Nyní využíváme terapii doma jednou za 14 dní, pro udržení dosažených pokroků, a musím říct, že každý termín, který vypadne, například lázeňský pobyt, je hned znát, že chybí. Nehledě na to, že kamkoliv přijdeme, tak tátu chválí, jak je šikovný a perfektně rozcvičený …no a pak tam s ním pro jistotu nic nedělají…takže má pak paní Anetka opravdu hodně práce. Pokud hledáte profesionální, přitom velice lidský a milý přístup, na vysoké úrovni , mohu jen vřele doporučit!!! A to vím o čem mluvím…za ta léta jsem měla možnost vyzkoušet i jiné fyzioterapeuty, když byla paní Anetka na mateřské. Nemohla bych hanět, neb se držím rčení, nehaň talíř, ze kterého jsi jedl…Ale nikdy to nebylo ono. Vždy tam prostě chybělo něco, něco málo z toho hezkého lidského přístupu, který je, nehledě na opravdu vysokou kvalitu fyzioterapeutické péče, pro paní Anetku typický a specifický…Děkujeme moc!!!

Jméno: Jaroslav Cafourek

Nechci děkovat, chtěl bych jen popsat co jsem díky fyzioterapeutům manželům Dominikovým nebyl nucen podstoupit.
V 2007 výhřez ploténky v bederní páteři, bolestivý stav - zkoušení všech možností, v úvaze byla i operativní korekce výhřezu - zvážení rizik a poté hledání alternativního postupu- motivací byl strach z operace a prognoza.
Měl jsem obrovské štěstí, že jsem narazil na tyto dvě spřízněné duše a sice to chvíli trvalo, než jsem pochopil, ale díky vývojové kineziologii a lidskému přístupu jsem zatím schopen existovat bez bolestí a téměř bez omezení. Teď jsem prošel domácí terapií u Anety Dominikové a opět velký posun v hybnosti a schopnosti sportovat a žít normální život. Pokud bych v roce 2007 absolvoval radikální léčbu, tak se obávám, po tom co jsem kolem sebe viděl - ať pacienty nebo státní zařízení rehabilitačního charakteru(bez urážky hrstky rozumných fyzioterapeutek), že bych dnes byl v invalidním důchodu a pro další život celkem dost nepoužitelný. Proto jsem rád , že jsem mohl využít služeb a odborné znalosti těchto dvou lidí.
Za sebe mohu jedině doporučit a popřát hodně úspěchů při pomoci lidem , kteří o jejich pomoc stojí a potřebují ji.
Bylo to super a držte se.

Jméno: Zdeňka Poláčková

Ráda bych touto cestou poděkovala panu Mgr. Tomáši Cupianovi.
V 19 letech jsem si zlomila páteř a od té doby mám s páteří problémy. Za ta léta jsem navštěvovala několik rehabilitačních pracovišť, ale nikde jsem nebyla tak spokojená jako u p. Tomáše. Je opravdový profesionál s lidským přístupem, je vždy milý a ochotný přizpůsobit rehabilitaci mému aktuálnímu zdravotnímu stavu. Rehabilitaci u p. Tomáše můžu každému doporučit. Neznám v Ostravě lepšího fyzioterapeuta. Za vše moc děkuji.
Zdeňka Poláčková

Jméno: Jana Ilenčíková, Ing.

K pochvalným referencím připojuji moje poděkování za nejen profesionální, velice odborný, ale i lidský, kamarádský přístup Mgr. Tomáše Cupiána. Tomáš je nejen špičkový profesionál v tom nejlepším slova smyslu, ale i laskavý člověk s vnímavým přístupem
k pacientovi. Jeho ochota pomoci při problémech pacientů vysoce překračuje běžný přístup. V době mých akutních zdravotních problémů se pro mne stal opravdu tím pověstným "záchranným kruhem". Dnes, díky jeho instrukcím pomoci cvičení, mohu prožít bez bolesti, jak pracovní nasazení, tak i sportovní aktivity. Každá další návštěva
u Tomáše je nejenom fyzickou, ale i psychickou vzpruhou. Budu
v rehabilitaci i nadále pokračovat a jeho odborné služby doporučuji všem.
S pozdravem Ing. Jana Ilenčíková, 49 let.

Jméno: Vlasta Šulová

Už jsou to tři roky, co chodím na masáže k panu Tomášovi Cupianovi. Masáže se staly nedílnou součástí odměny pro sebe sama. Hodně sportuji a díky pravidelným masážím, konzultacím, pomoci s postiženými místy nebo namoženými svaly odolávám rčení "sportem k trvalé invaliditě". Naopak se moje kondice jen zlepšuje. Děkuji Tomášovi za všechnu péči, pozornost a ochotu pořešit každý pohybový nebo svalový problém, za přesné určení příčiny a následně správně zvolený režim nebo doporučené cviky. Cítím se skvěle, tělo dál slouží na 100%.

Jméno: Alžběta Sklářová

K Tomáši Cupianovi chodím na rehabilitace se zády, chodidly i krkem už několik let a jsou to ty nejúčinnější rehabky, co jsem kdy měla. Podle mého aktuálního stavu vždycky zvolil nejvhodnější metodu, jak mi v danou chvíli pomoct. Jsem mu moc vděčná, protože mi vždycky pomohl a taky mě naučil plno cviků na doma. Jediný fyzioterapeut, který byl schopný se mnou o bolestech mluvit a najít opravdovou příčinu.

Děkuji moc :)

Jméno: Michala Hrnčířová

Paní Aneta Dominiková poskytuje domácí fyzioterapeutickou péči mojí devadesátileté babičce po cévní mozkové příhodě. Intenzivní dvouměsíční domácí terapií jsme dosáhly velikého pokroku v obnově pohyblivosti postižené pravé strany těla, babička nabyla všestrannou fyzickou kondici, zcela ztracenou předchozím pobytem v nemocnici, a podařilo se znova natrénovat chůzi (s mírnou dopomocí) a základní sebeobsluhu. Kromě vynikající odborné zdatnosti na paní Dominikové zejména oceňuji její opravdový zájem a soustředění, individuálně zacílený a komplexní přístup k terapii a schopnost motivovat pacienty a podporovat je ve snaze o zlepšení. Paní Dominikovou mohu vřele doporučit, její pomoc je při zvládnutí následků vážných zdravotních komplikaci nenahraditelná.

Jméno: Petr Jalový

Je tomu právě rok, co mi lékaři doporučili, abych manželku po krvácení do mozku vzhledem k jejímu těžkému zdravotnímu stavu svěřit do páče některého hospice. Namísto toho jsem ji přivezl domů a obrátil se o pomoc s rehabilitací na pana Dominika. Jemu především patří dík za to, že manželka překonala všechny lékařské prognózy a stále se posouvá dál. Oproti všem předpokladům už dokonce začíná s dopomocí chodit. Moc děkuji za trpělivost a profesionální i lidský přístup.

Jméno: Anna Hellová

Je mi 75 let a jsem již třináctým rokem na vozíku (paraplegik)po úrazu. Díky poskytované rehabilitaci Mgr. Anety Dominikové jsem stále schopna se alespoň částečně o sebe postarat. Domácí péče je perfektní, neboť nemusím absolvovat přesuny automobilem do rehabilitační ambulance(i z důvodu mého věku a i z časových důvodů - dcera chodí do práce). Navíc tento typ rehabilitační ambulantní péče v místě bydliště a i v přilehlém dostupném okolí neposkytuje žádná ordinace, tudíž tato domácí rehabilitace je pro mě životně důležitá a nezbytná. Trpím silnou spasticidou a Mgr. Dominiková mi vždy dokáže velmi pomoci, zmírnit projevy a procvičit tak, že jsem opět relativně funkční. Nemůžu opomenout i velmi lidský přístup obou manželů Dominikových, neboť za mnou chodí již několikátý rok. Tato domácí rehabilitace je tedy pro mě životně důležitá a výhodná a jsem s ní nadmíru spokojená! Pokud někdo váháte, vřele doporučuji!

Jméno: Petr Balán

Dobrý den, milí Dominikovi,
rád bych vám oběma moc poděkoval, že jste se "ujali" naší maminky, která před půl rokem prodělala mozkovou příhodu. Když jsme si ji vzali domů, tak jsme o rehabilitaci, polohování, nácviku soběstačnosti nevěděli naprosto nic. Díky vám dvěma - vašemu trpělivému a profesionálnímu vedení a cenným radám se dostavily pokroky, ve které jsme ani nedoufali! Děkujeme! S pozdravem P.Balán.

Jméno: Anika Kuncová

Na doporučení své maminky jsem po opakovaném podvrtnutí kotníku, chodila na rehabilitace k T.Cupianovi.Tom je velmi zkušený a citlivý fyzioterapeut.Zaslouží si pochvalu za svůj přístup k práci i k pacientům.Ráda se k němu budu vracet i v budoucnu. Děkuji Tome,vážím si Tvé práce !!!
Anika

Jméno: Hlaváčová Eva

Je tomu dnes právě 17 let co jsem po autonehodě a zůstala vozíčkářkou. Prošla jsem mnoha rehabilitacemi. Jsem už vyššího věku a silnější postavy a přesto se mě ANETKA DOMINIKOVÁ ujala. Její znalosti, pracovitost a přístup k obyčejnému člověku je neskutečná. Vyplatí se mi za Anetkou dojíždět 80 km na rehabilitaci. Vždy dokáže poradit a pořád pokračujem dál. Anetko dík EH

Jméno: Jsem moc rada, ze Mirek

Jsem moc rada, ze Mirek Dominik jezdi za mou dcerou na rehabilitaci. Je po autonehode let ve vigilnim komatu a irek ji svou rehabilitaci velmi pomaha i tim, ze ji muzeme stavet na vertikalizacni stul. Moc dekuji za jeho individualni pristup ke svzm klientum. mamka od Lenky

Jméno: Petra Glierová

K paní Mgr. Anetě Dominikové jsem se dostala prostřednictvím svého manžela, který na fysioterapii chodí po úrazu ramene už 5 let a je velmi spokojený. Je mi 40 let a před 10-ti lety mi byla diagnostikována Bechtěrevova choroba. I když pravidelně cvičím a sportuji (což je u této nemoci velmi důležité) můj zdravotní stav se postupně zhoršuje. Pravidelná terapie mi nejenže velmi pomáhá zmírňovat bolesti zad, ale také jsem se naučila správně cvičit a protahovat tělo. Velice si cením profesionálního a individuálního přístupu, který přináší skvělé výsledky.
Tímto paní Mgr. Anetě Dominikové děkuji za sebe i manžela.

Jméno: DOMINIK ZLÁMAL

Chtěl bych prostřednictvím tohoto webu opravdu moc poděkovat Mgr. Tomáši Cupianovi který mi velmi pomohl s několika problémy které jsem jako sportovec měl,zejména zranění kolene ale díky Tomášovi můžu zase dělat co mě baví.Můžu ho doporučit protože s tak skvělým a starostlivým člověkem se krásně pracuje, je to skvělý fyzioterapeut a ještě jednou díky za všechno co pro mě doposud udělal ! :)

Jméno: Martina Dostálová

Mám bratra v apalickém stavu 9rokem. Za tu dobu se u nás vystřídalo mnoho lidí, co chtělo pomoci. Bohužel většina neměla tu výdrž a trpělivost ( i praxi ). Děkujeme Mgr.Mirkovi Dominikovi, že nás neodmítl, přijel a začal s bratrem cvičit. Díky němu není tak spastický a snaží se více zapojovat. Naše rodina je vděčna za to, že se konečně objevil někdo, kdo jezdí za pacienty domů , rozumí tomu co dělá, je trpěliví a odvádí práci více než na 100% . Jsme rádi i za to, že se snaží pomoci i lidem z našeho okolí, kteří jsou na tom "podobně". Ještě jednou děkujeme a velice si vážíme toho co jste pro nás udělali a děláte :-)

Jméno: EVA KUNCOVÁ

Ráda bych tímto prostřednictvím poděkovala Mgr.T.Cupianovi za jeho velmi profesionální a citlivý přístup. Fyzioterapeutů s empatií jakou má p.Tomáš opravdu není mnoho.
Jsou to 4 roky, kdy jsem musela podstoupit opakovanou břišní operaci kvůli vzácnému nádorovému onemocnění. Prakticky trvale mám bolesti v okolí jizvy,bolesti páteře,kloubů….
Díky pravidelným rehabilitacím se bolest stává snesitelnější.
Děkuji Tome za vzornou péči !
S pozdravem Eva Kuncová

Jméno: Jaroslava Stříteská

Ráda bych poděkovala prostřednictvím těchto stránek Mgr. Anetě Dominikové ke které jsme s manželem začali docházet před necelým dvěma roky.Já jsem měla potíže s ramenem a kýčelními klouby a manžel měl potíže s kolenem a krční páteři. S krční páteři měl manžel potíže několik let - 2x byl v lázních.Všichni na předešlých rehabilitacích konstatovali, že manžel je křivý a krční páteř má zatuhlou. Až Mgr. Anetě Dominikové se podařilo manžela rozcvičit a hlavně ho přesvědčit, že mu pomůže pravidelné cvičení, které ho také naučila správně provádět.A nejen manžela, ale i mě. Tady jsme pochopili, že nejde o to se hýbat(cvičit), ale hýbat se správně Začali jsem k Mgr. Dominikové pravidelně docházet a zdravotní stav a hlavně pohybová aktivita je podstatně lepší. Na návštěvu se vždy oba těšíme. Přáli bychom si, aby takovýchto fyzioterapeutů bylo více.
Ještě jednou moc děkujeme.

Jméno: A. Břečková

Ráda bych prostřednictvím těchto stránek poděkovala Mgr. Anetě Dominikové, která už druhým rokem rehabilituje s mým manželem, který před 2,5 lety prodělal mozkovou příhodu. Pocházíme z malé vesnice a vzhledem ke stavu manžela pro nás bylo nemyslitelné navštěvovat nějakou ambulanci. Díky paní magistře, která k nám domů pravidelně 2x týdně docházela (a věříme, že po mateřské dovolené opět bude) jsme dostali výbornou péči, která vedla k velkým pokrokům a manžela motivovala k další snaze cvičit. Na paní magistru se oba vždy moc těšíme, pro manžela je i velkou psychickou podporou. Díky ní vím i já, jak lépe manžela polohovat a manipulovat s ním. Za to vše ji patří velké díky!

Jméno: Alžběta B.

Výhřez meziobratlové ploténky v oblasti bederní páteře mě postihl před dvěma lety. Jednalo se o velice bolestivý stav, který přes omezení hybnosti a chůzi v předklonu vedl až k pracovní neschopnosti - v této situaci nebylo totiž reálné pokračovat v sedavém zaměstnání. Rozhodla jsem se navštěvovat rehabilitaci u Mgr. Tomáše Cupiana, kterému jsem za pomoc velmi vděčná. Za velmi důležité zpětně považuji i skutečnost, že kromě samotné rehabilitace mě naučil také správně provádět cviky, které jsem poté pravidelně každý den cvičila doma. Už po několika týdnech rehabilitace se můj stav zlepšil natolik, že jsem se mohla vrátit do práce a zhruba po půl roce navštěvování rehabilitací a domácího cvičení bolest zmizela úplně. S radostí navíc konstatuji, že bez bolesti zad jsem prožila těhotenství i zatím sedm měsíců neustálé péče o dceru.

Jméno: Petr Fejt ml.

Již dlouhá léta sportuji a často mě trápí různé bolesti kloubů a svalů. Na doporučení jsem začal navštěvovat fyzioterapeutická sezení u paní mgr. Anety Dominikové. Díky speciálním cvikům, které se mnou prováděla a následně doporučila, se můj stav poměrně rychle začal zlepšovat.
Co čert nechtěl, po pádu z kola jsem utrpěl úraz - AC luxaci pravého ramenního kloubu (vymknutí klíční kosti). Po absolvované artroskopické operaci jsem se opět s důvěrou svěřil do rukou své osobní fyzioterapeutky, která mne zanedlouho dala dohromady.
Chtěl bych touto cestou paní magistře Dominikové poděkovat za její pomoc.
S pozdravem Petr Fejt ml., Polička.

Jméno: Pavel Šulek

Jsem tři a půl roku po úrazu míchy, z toho jsem dva a půl roku strávil v Úrazové nemocnici Brno. Následkem úrazu jsem ochrnutý od krku dolů a jsem neustále připojen na domácí plicní ventilátor (pentaplegie). Během hospitalizace v nemocnici jsem pravidelně rehabilitoval na zdejší Spinální jednotce, takže po přesunu do domácí péče jsem ihned hledal vhodného fyzioterapeuta. Na základě doporučení jsem oslovil pana Mgr. Miroslava Dominika. V současnosti je to téměř jeden rok, co se mnou pravidelně rehabilituje, a musím říci, že jsem maximálně spokojen. Moje srovnání Mirkovy práce a vyhlášené brněnské Spinální jednotky snese jen ta nejpřísnější měřítka! Cítím se mnohem uvolněnější, snížil se i počet křečí a spazmů, což je pro mne velmi důležité. I pravidelné kontroly v nemocnici potvrzují, že můj fyzický stav je vynikající! Co považuji za neméně důležité je i můj psychický stav, který rovněž pozitivně ovlivňuje terapie, jelikož si s Mirkem rozumím i po lidské stránce! S pozdravem Pavel Šulek.

Jméno: Irena Antošová

Po mnohaletých často nepříjemných zkušenostech s personálem různých zdavotnických zařízení,je pro mě opravdovou úlevou moci pravidelně navštěvovat rehabilitační cvičení u pana Mgr. Tomáše Cupiana. Nikdy by mě nenapadlo, že se na takovou aktivitu budu těšit. Díky cílené aplikaci hlubokých odborných znalostí pana fyzioterapeuta, citlivému ale důslednému provádění jednotivých cviků, empatickému přístupu a v ne poslední řadě příjemné atmosféře u mě došlo k výraznému zlepšení mých obtíží. Se vstřícností jsem se také vždy setkala při plánování termínů jednostlivých cvičení.
Rehabilitace u pana Mgr. Cupiana mohu každému potřebnému vřele dopotučit.

Jméno: Kateřina Polínková

Chodím k Mgr. Cupianovi skoro dva roky a můžu říci, že jsem velmi spokojená! Jak s jeho velmi osobním přístupem, tak s radamy, které mi dává a zejména pak s individuálním přístupem. Každá naplánovaná hodina je jiná, dle mého aktukálního stavu. Léčím se s koleny, ale také jsem po operaci jícnu. Mám tedy více zdravotnícho problémů, které se objevují různě a v různé intenzitě.

Líbí se mi, že když řeknu, co chci procvičit nebo na čem zapracovat, tak jsem vyslyšena a že se nad toutu problematiku během hodiny zaměříme. S tímto přístupem jsem se nesetkala na žádných rehabilitacích a že jsem jich už prošla hodně.

Velmi příznivým podpurným "léčením" je také tejpování. Na mém těle drží jen růžové tejpy, ale i tak si myslím, že toto je účinné. Také díky panu magistrovi jsem se k této metodě dostala. Nikde jinde mi nebyla ani nabídnuta na tož nějak vysvětlena.

Rehabilitace u tohoto fyzioterapeuta mají smysl a velmi je doporučuji a nadále budu navštěvovat jeho podnětné hodiny plné povzbuzování, ale i cepování o "dobré chůzi a stání". Díky Tome - jen tak dál!!!

Jméno: Petr Bílý

10. prosince 2009 jsem byl operován ve FNsP v Ostravě po úraze přetržené Achillovy šlachy. Po kontrole 30.12. mi bylo doporučeno již od 1.1.2010 provádět rehabilitaci. Administrativními nesrovnalostmi jsem je nemohl začít v tomto zařízení dříve než asi 20.ledna. Do té doby se mě vřele ujali ve studiu Re-habilis, kde mi pan Mgr.Tomáš Cupian nabídl první rehabilitační krůčky. Ty se v konečné fázi ukázaly jako velké kroky. Měkkými technikami a cvičeními, které jsem absolvoval u něj obden, se podařilo dosáhnout takového stavu, že při plánování rehabilitací na FNsP 13.ledna mně lékařka řekla, že pouze špatně chodím. Podotýkám, že v té době jsem již měl ukončenou i nemocenskou a byl opět v práci. Já to však bral jako pochvalu, vždyť kdo za 5 týdnů od oné operace chodí? Když jsem šel poprvé na rehabilitační bazén na rehacentru fakultní nemocnice, mohl jsem i díky tomu de facto chodit bez berlí. Pro úplnost dodávám svůj věk – 52 let.

Jméno: Petra Javorská, Mgr.

Zhruba před rokem jsem začala pravidelně docházet na rehabilitaci do studia Re-habilis k panu Mgr. Tomáši Cupianovi. S ohledem na mé pohybové a zdravotní potíže byl panem fyzioterapeutem zvolen takový druh cvičení, který vedl plně ke kompenzaci mé "achillovy paty" - tzn. časté a silné migrény, bolesti zad a krční páteře. Zpočátku jsem předpokládala, že po absolvování předem domluveného počtu cvičení na jednu permanentku už nebudu nadále v rehabilitaci
pokračovat a že mi tyto cvičební lekce budou stačit. Praktická zkušenost mě přesvědčila o opaku. Pravidelnost a odbornost individuální pohybové terapie ve studiu je pro mě přínosná v tom, že mohu cvičit i smysluplně samostatně doma, dále mi slouží jako prevence bolestivých stavů, po cvičení se cítím uvolněná. Budu v rehabilitaci i nadále pokračovat a ostatním mohu služby tohoto rehabilitačního studia vřele doporučit.
S pozdravem Petra Javorská

Jméno: Markéta Dunděrová, Mgr.

Dobrý den,
K panu Mgr. Tomáši Cupianovi chodím cvičit jeden rok. Cvičení s ním má pro mne hned několik výhod. Po cvičení se cítím protažená a uvolněná a zlepším si fyzickou kondici, takže se mi lépe pohybuje. Naučím se cvičit správně, když už se doma snažím cvičit, vím kdy to má nějaký efekt. V neposlední řadě se dozvím spoustu rad a informací, co a jak můžu pro sebe a své zdraví ještě udělat. Cvičení můžu z vlastní zkušenosti jen doporučit!
S pozdravem Mgr. Markéta Dunděrová
mdunderova@volny.cz